Pěstování Láčkovek
Pro úspěšné pěstování láčkovek je nejdůležitější zabezpečit vysokou vzdušnou vlhkost. I při jejím krátkodobém poklesu dochází totiž k zasychání základů láček, které se tvoří na koncích úponků. Proto se kultivace láčkovek v běžných bytových podmínkách zpravidla nedaří. Proto rostlinu umístíme do většího akvária. Tuto nádobu, ve které mohou být pěstovány i jiné masožravé rostliny, umístíme na okno. Přestože jsou láčkovky světlomilné, přímý sluneční úpal jim nedělá dobře. . Proto jsou vhodná okna orientovaná na východ nebo na západ.
Zaléváme pravidelně měkkou vodou, nejlépe dešťovou. Substrát by měl být vlhký. Určitě by květináč neměl stát stále ve vodě.
Teplota stačí pokojová (18 – 25°C) s tím, že běžným druhům nevadí ani teploty kolem 35°C. Vhodné je rostlinu občas porosit
Snadněji se pěstují druhy nížinné než druhy horské.
Vhodný substrát musí být vzdušný a propustný. Namícháme ho ze stejných dílů nasekané dubové nebo topolové kůry, perlitu, dřevěného uhlí, vláknité rašeliny a drceného polystyrenu.
Láčkovky se nejčastěji rozmnožují řízkováním. Tuto práci je nejvhodnější provádět v lednu nebo únoru. Řízky řežeme se třemi listy a dáváme je zakořenit do perlitu při teplotě okolo 25°C.